INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Program szkolenia pilotów Wizz Air w przystępnej cenie

2017-11-08
     

W ramach programu Pilot Academy, Wizz Air oferuje młodym osobom pełnoletnim wyjątkową możliwość zdobycia licencji pilota komercyjnego, za znacznie niższą opłatą. Wybrani kandydaci muszą uiścić opłatę wstępną za czesne w wysokości około 20 000 EUR, podczas gdy Wizz Air prefinansuje pozostałą część opłaty szkoleniowej. Partnerem programu jest Tréner Kft, uznana szkoła lotnicza w północno-wschodnich Węgrzech. Absolwenci Wizz Air Tréner Kft, Jozsef Budai i János Toth opowiedzieli nam, jakie są ich doświadczenia z programu szkoleniowego.

 

Jak trafiłeś do szkoły lotów Tréner?

Janos: Po ukończeniu szkoły średniej zdecydowałem się zostać Inżynierem Transportu - Profesjonalnym Pilotem na Uniwersytecie w Nyiregyhaza. Obie szkoły - Uniwersytet w Nyiregyhaza i Trener Kft ściśle ze sobą współpracowały: mieliśmy zajęcia teoretyczne na uniwersytecie, podczas gdy trenowaliśmy na lotnisku z instruktorami z Trener Kft. W szkole lotniczej spodobało mi się na tyle, że po jej zakończeniu zostałem jeszcze ponad cztery lata pracując jako instruktor lotów.

 

Jozsef: Moim marzeniem było zostać profesjonalnym pilotem linii lotniczych. Zacząłem latać na szybowcach kiedy miałem 16 lat, ale dopiero kiedy zostałem przyjęty na uniwersytet radości nie było końca, ponieważ wiedziałem, że jestem o krok bliżej do mojego celu! Po ukończeniu studiów natychmiast wysłałem wniosek do Wizz Air, aby spełnić moje marzenie z dzieciństwa!

 

Jakie były twoje wrażenia z treningów w Tréner?

Janos: Lotnisko Nyiregyhaza to idealne miejsce do treningu. Posiada utwardzony pas startowy o długości 1000m, systemy nawigacyjne NDB, precyzyjny sytem podejścia VOR, światła podejścia, oświetloną drogę startową oraz własną przestrzeń powietrzną z usługą ATS. Lotnisko dysponowało także ponad 10 samolotami typu Cessna-152, Piper-28 i moim ulubionym modelem: Zlin-142. Do szkoleń lotniczych podzielono nas na grupy 5-6-osobowe pod opieką po 2 instruktorów. Każdy dzień zaczynaliśmy wcześnie rano od odprawy, po czym udawaliśmy się na zajęcia praktycznie i lataliśmy do godziny 13:00. To było bardzo wyczerpujące, ale te dni pozostaną w mojej pamięci na całe życie.

 

Jozsef: Nasi instruktorzy byli bardzo doświadczeni i kompetentni. Fakt, że moi koledzy z grupy i ja przeszliśmy pomyślnie wszystkie etapy selekcji w Wizz Air, jest wyraźnym dowodem profesjonalizmu ośrodka szkoleniowego Tréner. Panowała tam też zawsze wspaniała atmosfera wśród całej grupy: od pierwszej chwili czuliśmy się częścią rodziny. Samo lotnisko jest spokojne i ciche. To idealne miejsce do skupienia się na swoich zadaniach. Jest tu wiele w pełni wyposażonych sal edukacyjnych, ale też miejsca do organizowania uroczystości i spotkań, podczas których zawiązują się przyjaźnie na długie lata.

 

 

Jak ci się podobało miasto Nyiregyhaza? Czy masz ulubione miejsce?

Jozsef: Nyiregyhaza to jedno z większych miast na Węgrzech i jest łatwo dostępne pociągiem lub samochodem zarówno z Budapesztu jak i ze Słowacji czy Rumunii. To typowe miasto uniwersyteckie, więc mieszkają tam masy młodych ludzi i studentów, co oznacza, że zawsze jest gdzieś impreza, a wokół jest wiele świetnych pubów i klubów. Podobało mi się też, że miasto oferuje bogaty wybór możliwości do uprawiania sportu, a wszystko to położone w bardzo bliskich odległościach.

 

Janos: Miasto bardzo rozwinęło się w ciągu ostatnich lat. Moje ulubione miejsce to zdecydowanie Sosto, które jest nieco poza miastem. Można tu znaleźć jeden z najlepszych parków zwierząt w Europie, a także piękne jezioro i hotel ze strefą wellness z zewnętrznym teatrem i własną dyskoteką. Spędziłem tam kilka niezapomnianych weekendów.

 

Jak rozwijała się Twoja kariera od czasu ukończenia szkoły?

Janos: Po 4 latach pracy jako instruktor lotniczy w Tréner, w 2014 roku dołączyłem do Wizz Air jako pierwszy oficer. W maju 2015 roku awansowałem na stanowisko Starszego Pierwszego Oficera, a we wrześniu 2016 roku rozpocząłem pracę jako Manager ds. Bezpieczeństwa w ośrodku szkoleniowym Wizz Air Approved Organization. Od lipca tego roku jestem również oficjalnym Instruktorem Wiedzy Teoretycznej.

 

Jozsef: Wciąż pamiętam dzień, w którym spełniły się moje marzenia: 1 marca 2010 r. Po ukończeniu szkoleń I zdaniu wszystkich egzaminów zacząłem pracę jako pierwszy oficer Wizz Air w Gdańsku. Pracowałem tam przez 2 lata, po czym przeniosłem się do bazy w Budapeszcie, gdzie zostałem Company Introduction Training Trainer i Trenerem Wiedzy Teoretycznej. Kiedy osiągnąłem wymagane minimalne godziny nalotu, złożyłem podanie, aby zostać kapitanem. Od czasu podniesienia moich kwalifikacji, pracowałem w Bukareszcie i w Klużu-Napoce. 3 lata temu awansowałem na moją obecną pozycję Regionalnego Kapitana ds. Bezpieczeństwa

 

 

Jaką radę masz dla początkujących pilotów?

Janos: Moja rada to zawsze podążać za swoimi marzeniami i nigdy się nie poddawać. Zostanie pilotem nie jest łatwe, ale ciężka praca się opłaca. A Tréner jest jednym z najlepszych miejsc, gdzie możesz odbyć szkolenie i zostać pilotem! Pracując 4 i pół roku w Trener Ltd. mogę śmiało zapewnić, że otrzymasz tu profesjonalne szkolenie i całą niezbędną wiedzę, aby zostać świetnym pilotem w Wizz Air.

 

Jozsef: Mam tylko jedną radę: jeśli kochasz lotnictwo i zawsze marzyłeś o pracy w kokpicie samolotu pasażerskiego, jeśli chcesz pracować z młodym i entuzjastycznym zespołem z różnych części Europy, to Wizz Air jest miejscem dla Ciebie!

 

Drugi kurs szkolenia w Pilot Academy rozpocznie się 5 marca 2018 roku. Sesje rekrutacyjne odbędą się w 10-12 listopada w Warszawie. Wejdź na stronę pilot-academy.wizzair.com, aby zgłosić się teraz i uzyskać więcej informacji na temat rekrutacji, sposobu finansowania, przeprowadzki i szczegółów zatrudnienia.

 

 

Materiał Partnera

 

 

 

 

 

Advertisement

Tagi:

Pilot | Praca | Rozwój | Samolot | Szkolenia | Wizz Air


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony